Nesrin Dabağlar

Arayışınız Işığınızdır

Selamlar sevgiler ile dostlar…

İstanbul’da doğdum. İşletme mezunuyum. Şu anda ikinci lisans olarak Sosyoloji eğitimi almaya devam ediyorum. 12 yıl bir devlet kuruluşunda çalıştım. Daha sonra özel sektöre geçerek, 2008 yılına kadar çeşitli sağlık kuruluşlarda yöneticilik, danışmanlık ve halkla ilişkiler görevlerinde bulundum. 2008’den itibaren özel bir üniversitede halkla ilişkiler ve organizasyon uzmanı olarak çalıştım. M.E.B. Usta Öğreticilik, M.E.B Halkla İlişkiler, M.E.B Üst Düzey Yönetici Asistanlığı eğitimleri aldım.

Yoğun iş hayatı içinde çocukluktan beri aşkım olan bir şeyi başlattım… Yazmak… 2000 yılından itibaren  makaleler, öyküler, roman denemeleri ile…  Bu süreçte kendi hayatımı anlatan romanlar yazdım, bir kısmı gerçek bir kısmı kurguydu… Bu sırada tılsımlı bir şeyi fark ettim; kurgusal olarak yazdıklarımı yaşamaya başlamıştım… Vay canına dedim, bu nedir? Sözcükler, düşünceler nasıl gerçekleşiyor böyle? Peşine düştüm tabi ki… Sözcüklerimi emir gibi algılayan neydi? İlginç bir yola girdim böylece…

Hikayelerimi makalelerimi yazarken en çok ölüm-yaşam-zaman konuları temalarımdı, çünkü bir kaç kez ölüm deneyimi yaşamıştım ve bu sırada yaşayacaklarımı yıllar öncesinden görmüştüm…

Ölüm deneyimiyle ilgili bir yazım ile 2006 yılında İndigo Dergisinin yazar ve muhabirliğini yapmaya başladım. Arkası çorap söküğü gibi geldi… Müthiş üretim yıllarımdır, 2006-2012… Yazdığım konular sıradışıydı ve bana gündemi oluşturan kadın demeye başladılar bu sırada… Hangi konuya takılıyorsam, o dünya gündemine geliyordu… Zaman ile oyunum devam ediyordu.

Yazdığım yazılar aracılığıyla aldığım bir davet ile Toltek Bilgeliği araştırma ve okuma grubuna katıldım. Yıllar süren bu çalışma hayatımın dönüm noktalarından birisi oldu ve öğrendiğim yöntemlerle yorulan eski enerjimi temizleyip yepyeni bir erk kazandım. Rüyalarım yoluyla ciddi bir bilinçaltı temizliği yaşadım ve rüyaların içinde yepyeni bilgilerde ve dünyalarda yolculuğum başladı. Bu dönüşüm sonucunda profesyonel iş hayatıma 2009 yılında Üniversiteden istifa ederek aniden son verdim. NLP, Hipnoz, Koçluk sistemleri ve Nefes ile tanıştım, eğitimlerini aldım.

Tüm araştırmalarımı ve aldığım eğitimleri harmanlayarak özgün  paylaşımlar sunmaya başladım.  Rüya Farkındalığı ve Analizi Eğitimi, Kuantum Görü Eğitimi, Kuantum düşünce ve Nefes paylaşımları yapmaya başladım. Bu sırada “Çiftin Nefesi- Maye Mira” isimli ilk kitabım, Sistem Yayıncılıktan 2011 Ağustos’ta çıktı.

Nefes ve kişisel gelişim alanında pek çok konuda paylaşım ve araştırma yaparken uzun yıllardır ilgilendiğim Astroloji konusunda eğitim alıp Astrologluk yapmaya başladım. İnsana tüm yönleriyle bir bütün olarak bakabilmek gerektiğine inanıyorum. Yeryüzü kadar gökyüzünün de insan üstünde yüksek etkisi olduğunu fark etmek ve gözlüğünüze bir de teleskop eklemek, büyümek demektir. Hem mikroskop hem teleskop olabilmek bizim bilincimizi genişletip büyütüyor. Bendeki bu genişleme sırasında, Astroloji-Nefes-Nlp deneyimlerimi birleştirerek kendimizdeki olumsuzlukları dönüştürebileceğimiz pratik bir çalışma modeli oluşturdum ve bunu paylaşmak amacıyla ikinci kitabımı Kerasus Yayınlarından “Benimle Başla-Gökayna Anlaşmaları” ismiyle çıkardım.

Nefes uygulamalarım sırasında özgün nefes çalışmaları ortaya çıkmaya başladı. Onlara isimler vermeye başladım, Dedektif Nefes, Sweep Nefes, Sarmal Nefes, Psoas Nefesi gibi.. Araştırmalarım sırasında Torus bilgisiyle karşılaştım ve rüyalarım kanalıyla Torus Nefesi adını verdiğim çok özel bir nefes alma tekniği uygulamaya başladım. Bu nefes, uyanık bilinç ile rüya bilincini yani astral olan bilinci bir arada kullanabileceğimiz bir farkındalık yaratıyor. Bilincimizin maddesel alanda ve Kuantum alanda farkındalığını genişletiyor. Tüm bu gelişimler sırasında Mavi Elmas Kozmik Enerji adında bir enerjiye uyumlandım ve pek çok kişiyi bu enerjiye uyumlama görevim oldu.

Şimdi halen, kendimi geliştirdiğim konularda yazıyor ve paylaşımlar yapıyorum. Dergilerde popüler bilim dalında makalelerim yayınlanıyor, televizyon ve radyo programlarına katılıyorum. Şu anda; üzerinde çalıştığım bir kaç kitabımı tamamlamaya çalışıyorum.

Tek bir şey var aktarmaya çalıştığım:

Evrende herşey titreşim ve biz de kendi titreşimleri olan bükücüleriz… Çıkrıkçı nine-dede gibi, ne bükersek onu eğiriyoruz… Bunun farkında olabilene mucizeler hizmet ediyor…

Mucizeleri yaşayan da evrene hizmet etmekte… 

Hizmetteyim…

Sevgiler

Nesrin Dabağlar

İletişim kurmak isterseniz,

0539 509 23 13’ün her daim diğer ucundayım 

Nesrin Dabağlar Kurumsal CV

EĞİTİM: ANADOLU ÜNV. İŞLETME FAKÜLTESİ

İŞ DENEYİMİ:

1984- 1986 PTT KOCAELİ MÜDÜRLÜĞÜ

1986- 1990 PTT KÖRFEZ MÜDÜRLÜĞÜ

1990- 1995 KOCAELİ TELEKOM BÖLGE BAŞMÜDÜRLÜĞÜ

1995- 1997 MEDMAR TIBBİ GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ (Kocaeli Bölge tanıtım sorumlusu ve halkla ilişkiler

1997- 1998 İZEMAR TIBBİ GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ (İzmit-Kocaeli) Muhasebe -Halkla ilişkiler – Genel Koordinatörlük

1998–1999 SPEKTROMAR TIBBİ GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ(Avcılar ve Bakırköy) Halkla İlişkiler – Genel Koordinatörlük

1999–2008 ULTRAFORM MEDİKAL ESTETİK MERKEZİ (Halkla ilişkiler- Satış- Genel Koordinasyon)

2009- 2010 GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Yönetici-Halkla İlişkiler ve Organizasyon)

ALDIĞIM EĞİTİMLER

* İşletme Lisans

*Sosyoloji Lisans

* MEB Usta Öğreticilik

* MEB Üst Düzey Yönetici Asistanlığı

* MEB Halkla İlişkiler

* MEB Eğiticinin Eğitimi

* LİVCON  Certified Student Coach

* LİVCON NLP Practitioner

* LİVCON Hypnosis Practitioner

*ACCESS Bars ve Beden Uygulayıcılık Eğitimleri

* Reiki Usui Shiki Ryoho ve Kundalini Reiki